Foto Loua van Loon
Voorbeschouwing Amstel Gold Race (Vrouwen)
Op zondag 20 april 2025 staat de Amstel Gold Race voor vrouwen op het programma. Met een indrukwekkend deelnemersveld belooft het een spannende editie te worden. De race start om 09:55 uur en de finish wordt verwacht rond 14:00 uur. Het belooft een prachtige dag te worden in Zuid-Limburg en met een race als deze krijg je bijna gegarandeerd spektakel!
Parcours
Het parcours van de Amstel Gold Race voor vrouwen is uitdagend en bevat meerdere beklimmingen die het peloton zullen testen. De renners zullen onder andere de Cauberg, de Geulhemmerberg en de Bemelerberg trotseren. Het parcours is traditioneel draaien en keren, dit is wat de koers zo uniek maakt. Geen kasseien of lange doorlopers, maar kort draai en keer werk. En dit jaar is de Cauberg weer terug als scherprechter in de finale. Gaan we weer wachten tot het einde zien? Of gooien de dames de koers al eerder open?
Favorieten
Er is wel een aantal dames dat graag een klassieker aan het palmares wil toevoegen. Bij de dames is het deelneemstersveld heel erg sterk. De klassiekers gingen vrij rap voorbij en met enkel nog de Amstel Gold Race en Luik-Bastenaken-Luik zijn er nog weinig kansen dit jaar voor een ‘signature win’ in een eendagskoers. Nu heeft een Marianne Vos niks te bewijzen, maar ze zal toch graag de handjes in de lucht steken in Berg en Terblijt. Vollering was sterk in Strade Bianche, maar zal nu ook gebrand zijn om een ‘echte’ klassieker te winnen. Ook Elisa Longo Borghini heeft al een aantal overwinningen geboekt, maar is in de weekenden nog niet als eerste gefinisht. Het wordt spreekwoordelijk gezegd knokken!
-
Demi Vollering (FDJ-Suez): Na een hoogtestage op Tenerife keert ze terug met als doel de overwinning.
-
Lotte Kopecky (SD Worx-Protime): Winnares van de Ronde van Vlaanderen en in topvorm.
-
Marianne Vos (Visma | Lease a Bike): Titelverdedigster en altijd gevaarlijk in de finale.
-
Pauline Ferrand-Prévot (Visma | Lease a Bike): Kan ze de winst in Parijs-Roubaix nu ook ten gelde maken?
-
Elisa Longo Borghini (UAE Team ADQ): Ze pakte de Brabantse Pijl, was dat slechts een opwarmertje?
-
Anna van der Breggen (SD Worx-Protime): Altijd gevaarlijk en nog altijd van wereldklasse.
Outsiders
-
Lorena Wiebes (SD Worx-Protime): Snel in de sprint en kan profiteren van een groepsfinish. Vraag is of ze de Cauberg nog goed kan verteren
-
Puck Pieterse (Fenix-Deceuninck): Veelzijdige renster die verrassend uit de hoek kan komen.
-
Silvia Persico (UAE Team ADQ): Sterk in heuvelachtige koersen en kan profiteren van een selectieve race.
-
Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM Racing): Moet nog een beetje los komen dit seizoen, maar nooit uit te vlakken
De koers op TV
De wedstrijd is live te volgen via de NOS, Sporza en Eurosport (ook via HBO Max) vanaf 13:00 uur. De vrouwenkoers wordt als eerste uitgezonden, gevolgd door de mannenkoers. Paaszondag is dus KOERSzondag!
Conclusie
De Amstel Gold Race voor vrouwen 2025 is een wedstrijd om naar uit te kijken. De Amstel levert eigenlijk altijd wel spektakel, zeker met een veld aan deelneemsters zoals dit jaar. Het is afwachten wie er met de overwinning vandoor gaat. Maar met zoveel grote namen aan de start, dan wil je graag op tijd inklokken om niets van de wedstrijd te missen.