Foto Sander Kolsloot

Koersverhalen Studio Kigali

Kigali kleurt oranje met wereldtitel junioren voor Mouris

Michiel Mouris was vooraf zeker een van de favorieten, maar dat hij ook de wereldtitel zou pakken, dat lag vantevoren niet vast. Toch pakte de 18 jarige junior de titel in een warm Kigali. Hij liet de Amerikaan Ashlin Barry en Seff van Kerckhove nipt achter zich. Met deze zege maakte hij een mooie dag fantastisch, want eerder in de middag pakte zijn landgenote Megan Arens al de titel bij de vrouwen junioren.

Na de finish gaf Mouris aan dat hij goed was en dat z’n tijden goed leken op de klim, maar het was alsnog zwaar. Toch was het resultaat de titel.

Ook bondscoach Tom Leezer was heel trots. Hij gaf aan zelfs een klein traantje gelaten te hebben bij de wereldtitel van Arens, maar ook Mouris kreeg alle lof. Zijn belangrijkste toevoeging: ‘ik heb ze ook verteld dat ze moeten genieten van dat ze hier nu zijn. Want zeker als ze prof worden (Arens heeft een contract volgend jaar, red. ) dan zitten ze nog jaren in een bubbel. Dan moet je wel plezier hebben in wat je doet.

Het hele interview met Leezer vind je op YouTube

Lees ook van HetisKoers!

Gouden dag in Santiago – drie keer goud op de baan

Primeur voor dames teamsprint met WK goud

Koersverhalen

Tusen takk, Alexander: Een gouden palmares, met een zilveren randje

Hoe Alexander Kristoff in Bergen naast de wereldtitel greep

Wielercultuur