Foto A.S.O./Charly Lopez

Studio Kigali

Studio Kigali in de Tour: Bini Girmay houdt de Afrikaanse eer hoog

De tijden van het team van MTN-Qhubeka zijn vervlogen. In 2015 stond dit team met Afrikaanse roots aan de start van de Tour de France in Utrecht. Het negenkoppige team, met Zuid-Afrikaanse ploegbaas Doug Ryder, bracht naast de Noor Edvald Boasson Hagen vijf Afrikaanse rijders aan de start. De broertje Janse van Rensburg en Louis Meintjes vormden het Zuid-Afrikaanse blok terwijl Merhawi Kudus en Daniel Teklehaimanot de vlag van Eritrea verdedigden. Teklheimanot pakte toen als eerste Afrikaan ooit de Bolletjestrui.

Het Eritrees TV verslag is schitterend:

Girmay op eenzame hoogte

Sinds die Tour de France is de Afrikaanse inbreng drastisch gedaald. Voorheen was Louis Meintjes een vaste waarde, maar de aanwas lijkt een beetje opgedroogd. No pun intended.

Girmay is de Groene trui winnaar van 2024, de eerste Afrikaanse rijder die ooit een trui in de Tour won. Of we moeten Chris Froome als geboren Keniaan meetellen, maar hij reed (en rijdt nog) altijd onder de Britse vlag.

Girmay liet in ieder geval zien scherp te zijn en positioneerde zich perfect in de eerste groep. Hij reedt een goede sprint maar kon geen enkel moment toppen aan de snelheid van Philipsen. Hij had dan ook geen drie ploeggenoten om ‘m uit de wind te houden, ondanks dat de twee langste renners in koers (Rutsch en Vansintmaartensdijk, 1.97 red.) bij hem in de ploeg zitten. Hij was de enige van zijn team in de voorste ploeg. ZIjn eerst volgende ploegmaat was Page op plek 90 in groep twee en de rest van Intermarché-Wanty finishte buiten de top 100.

Uitschieter?

Want als je ziet dat de Noor Waerenskjold met drie ploeggenoten en een goede lead out achter hem eindigt, dan kun je gerust stellen dat Girmay in orde is. De komende etappes zullen uitwijzen of het een uitschieter was, of dat hij ‘op de afspraak’ is.

Lees ook van HetisKoers!

Studio Kigali in de Tour: Bini Girmay houdt de Afrikaanse eer hoog

Biniam Girmay is de enige Afrikaanse deelnemer in de Tour van 2025

Studio Kigali

Vive le Velo is een cursus West-Vlaams met Yves en Tim

Karl krijgt bezoek van drie west-vlamingen, maar zonder ondertiteling