Foto Sirotti
Tour ’97 | Minali verrast de rest en bezorgt Batik-Del Monte de zege!
Waar er gisteren nog even hoop was dat iemand anders dan een sprinter met de overwinning zou kunnen gaan lopen, zat dat er vandaag op weg naar Le Puy du Fou geen moment in. Weer hielden de sprintploegen Saeco, Telekom en Mapei de koers in een ijzeren greep, in de hoop dat hun kopmannen het aan de finish zouden kunnen afmaken.
En dus waren die drie ploegen maar wat blij, toen de Fransman Philippe Gaumont aan een heilloze solovlucht begon. De renner van Cofidis mocht zelfs een voorsprong van elf minuten opbouwen, in de wetenschap dat hij aan het eind van de rit slechts een muis voor de kat zou zijn.
Gaumont zag al vrij snel het kansloze karakter van zijn poging in en hield de benen stil, zodat er al vroeg een hergroepering volgde. Te vroeg, zo bleek al snel, want dit bood nieuwe avonturiers de kans een gokje te wagen, maar elke aanval werd al in de kiem gesmoord.
In de slotfase onstond er plots een breuk in het peloton en zoals zo vaak deze Tour zat Alex Zülle aan de verkeerde kant daarvan. De Nederlandse Zwitser die al gekwetst begon aan de ronde komt vooralsnog geen etappe zonder kleerscheuren door en lijkt al kansloos voor de eindzege met bijna vier minuten achterstand op concurrenten als Jan Ullrich en Abraham Olano.
Gezien de eerdere etappes zou je opnieuw een strijd verwachten tussen Erik Zabel en Mario Cipollini, de Duitser en de Italiaan steken er voorlopig namelijk met kop en schouder bovenuit, maar beide mannen moesten vandaag hun meerdere erkennen in zowel Nicola Minali als Frédéric Moncassin en het was de kleine, vinnige Italiaan die als eerste over de streep kwam. Al scheelde het niks!
Jeroen Blijlevens raakte op een paar honderd meter van de finish ingesloten, waarna de Brabander nog wel meesprintte, maar eigenlijk kwam hij geen moment in het stuk voor. Bij Steels is de frustratie over een nieuwe gemiste kans duidelijk zichtbaar. De Belg slaat zijn stuur bijna doormidden.
Uitslag
-
- Nicola Minali (5:46:42)
- Frédéric Moncassin (“)
- Erik Zabel (“)
- Mario Cipollini (“)
- Jeroen Blijlevens (“)
Klassement
-
- Mario Cipollini (21:56:46)
- Erik Zabel (+0:04)
- Chris Boardman (+0:35)
- Jan Ullrich (+0:37)
- Frank Vandenbroucke (+0:41)