Foto Sirotti
Uno-X Mobility: ‘geheime’ investeringsronde moet laatste kloof met WorldTour-elite dichten
Thor Hushovd en Jonas Abrahamsen onthullen bij TV 2 dat Uno-X Mobility met niet-openbare financiële maatregelen de slotfase van het WorldTour-project ingaat. De focus ligt op technische optimalisatie en rekrutering, met het Reitan-konsernet als stille kracht op de achtergrond.
Afgelopen zaterdag liet Thor Hushovd, algemeen manager van Uno-X Mobility, samen met uithangbord Jonas Abrahamsen bij de Noorse omroep TV 2 weten dat de ploeg “geheime” financiële maatregelen inzet richting de 2026-2028 UCI-licentiecyclus. Het gaat niet om één opvallende transfer of een nieuw materiaalcontract. De investering richt zich op technische optimalisatie en selectiebeleid, de twee domeinen waar de verschillen tussen ProTeams en WorldTour-formaties cruciaal zijn.
Het exacte bedrag blijft onbekend. Wat wel duidelijk is: het geld komt van het Reitan-konsernet, het Noorse familiebedrijf dat eigenaar is van Uno-X en het wielerproject al jaren behandelt als strategisch marketingvehikel in plaats van als kostenpost.
Geen losse gok, maar de volgende fase
De aankondiging past in een patroon dat al bijna een decennium zichtbaar is. Uit eerder onderzoek van NRK bleek dat Uno-X Norge tussen de oprichting in het najaar van 2016 en eind 2022 circa 363 miljoen Noorse kronen (ongeveer 32 miljoen euro) aan marketingfinanciering in het wielerproject pompte. Alleen in 2022 bedroegen de kosten al 141 miljoen kronen (12,5 miljoen euro). Die cijfers maakten destijds duidelijk dat het project nooit was opgezet om zuinig een plekje in de Tour de France te bemachtigen, maar om structureel naar de top van het profpeloton te groeien.
De huidige investeringsronde bouwt op datzelfde fundament. Het verschil met vijf jaar geleden is dat Uno-X nu niet meer bezig is de fundering te leggen, maar de afwerking te verzorgen.
Sportieve timing
De ploeg bereikte in 2025 sportief het punt waarop WorldTour-promotie voor het eerst concreet werd. Het seizoen was echt een doorbraakjaar en uiteindelijk behaalde het mannenteam voldoende UCI-punten om promotie waar te maken voor de cyclus 2026-2028. De resultaten van renners als Alexander Kristoff, Andreas Leknessund, Tobias Johannessen en Abrahamsen zelf, onder meer met een ritzege in de Tour de France, vormden de sportieve basis.
Dat maakt de timing van de nieuwe investering logisch. Uno-X heeft de punten. Nu moet de organisatie bewijzen dat ze de structuur, omkadering en selectiediepte heeft om op WorldTour-niveau te blijven presteren, niet slechts om er binnen te komen.
Materiaal, mensen en het Scandinavische model
Wanneer Hushovd over “technische optimalisatie” spreekt, gaat het vermoedelijk verder dan een duurdere fiets. In de Scandinavische duursporten is een cultuur van materiaalontwikkeling diep ingebakken. NRK berichtte over geheim ontwikkelwerk aan wedstrijdpakken met aangepaste schouderconstructies en perforatiepatronen van zo’n 4.000 gaatjes per pak, in een milieu waarin dezelfde trainer, Olav Alexander Bu, ook voltijds bij Uno-X werkt. De lijn tussen triatlonlab en wielrenteam is in Noorwegen korter dan elders.
Ook het rekruteringsaspect speelt mee. Uno-X heeft zijn identiteit gebouwd rondom Noorse en Deense renners met een gedeelde taal en mentaliteit. Hushovd benadrukte dat de ploeg renners zoekt die in de cultuur passen, en een duidelijke mismatch is een probleem. Maar een WorldTour-licentie vraagt om selectiediepte die met een uitsluitend Scandinavische talentvijver lastig te realiseren is. Hoe ver Uno-X bereid is die vijver te vergroten zonder het eigen karakter te verliezen, wordt een van de bepalende vragen van de komende jaren.
Hushovd zelf is daarbij meer dan woordvoerder. Zijn netwerk in het Franse wielermilieu hielp de ploeg eerder al aan toegang tot Tour-organisator ASO. In een fase waarin geld niet opzichtig wordt uitgestald maar strategisch wordt ingezet, opent zijn profiel als oud-wereldkampioen deuren die voor een onbekend ProTeam gesloten zouden blijven.
Hoe Uno-X zich gaat verhouden, dat moeten we nog zien. Dit jaar zijn ze nog niet super begonnen, maar behaalden ze met Magnus Cort wel een overwinning van betekenis. Met name voor de renner zelf.
In 2025 verraste de equipe met de winst van Søren Wærenskjold in Omloop het Nieuwsblad. Zo’n overwinning is er dit jaar nog niet, maar zal vast niet lang meer duren.