Foto @tbcyclingphotos

Koersverhalen

Waarom de hele cross wint bij terugkeer VDP

Vraag het aan mannen als Toon Aerts, Niels Vandeputte of Cameron Mason of ze graag met of zonder Mathieu crossen. Gevoelsmatig zal het antwoord ‘zonder’ zijn, want met zijn deelname gaat jouw resultaat naar een plekje -1. Zoals Toon Aerts in een interview zei: ‘We weten dat we vanaf nu tot het WK koersen voor de tweede plek.’ Nooit meer voor de overwinning, maar altijd voor de kruimels. Maar toch wint de cross.

Inge Van Der Heijden, Kortrijk, CyclocrossFoto @tbcyclingphotos
Tibor del Grosso, Namen 2025, CyclocrossFoto @tbcyclingphotos
Jolanda Neff, Namen, Cross 2025Foto @tbcyclingphotos
Puck Pieterse, Cross, Namen 2025Foto @tbcyclingphotos

De organisatoren van de cross in Namen konden hun geluk niet op: hij is terug en komt bij ons! Er zullen wat dubbels en tripels op gedronken zijn. De penningmeester van de cross spinde garen, want de terugkeer van crosskoning Van Der Poel deed de kassa rinkelen. Een bezoekersrecord van meer dan 12.000. Ongekend voor de citadelcross.

De dames spinnen daar ook garen bij, want het publiek komt nu ook bij de damescross in grotere getale kijken. Zo zagen veel meer bezoekers de dominantie van Lucinda Brand en de imposante cross van Jolanda Neff. De Zwitserse hield vooral in de eerste rondes flink huis en kwam van achteraan het veld helemaal naar de top 5. Ook Puck Pieterse liet zich wel zien.

Impact

De impact van Mathieu, maar ook van Wout van Aert en bijvoorbeeld een Tom Pidcock laat zich direct merken. En dat is juist ook waarom de cross wint met de grote drie aanwezig. Niet alleen financieel, maar juist ook voor de sfeer. Vergelijk de cross in Namen even met het troosteloze decor in Sardinië. ‘Ja maar dat was in Italië’. Oke, laten we de superprestige van Ruddervoorde erbij nemen of de Vlaamse Druivencross in Overijsse. Er was volk, maar ook meer dan genoeg plek voor anderen om te komen.

De Exact cross in Heerderstrand, was ook niet afgeladen. Natuurlijk is het vroeg in het seizoen, maar het laat zien dat een cross met of zonder de absolute top, het toch niet doet. Vergelijk het ook met de cross een dag eerder in Kortrijk. Een regio waar men echt wel warm loopt voor de koers. Daar kon je de ruimte nog vinden. Op zondag was het ‘standing room only’ zoals dat altijd zo mooi wordt gezegd. Hoewel niemand ook daadwerkelijk op een stoeltje zal zitten.

We gaan de komende weken weer kunnen smullen van de strijd tussen ‘VDP’ en ‘WVA’ als ze op meerdere momenten de degens kruisen. Hoewel in de citadelcross de koning toch flink moest leveren. Michael Vanthourenhout en Thibau Nys konden de regerend wereldkampioen echt zenuwachtig maken. Uiteindelijk trok ‘matje’ aan het langste eind en waren de kruimels voor de anderen. Vooral voor Nys zal dat even lastig zijn aangezien hij de laatste crossen dominant winnaar was.

Maar uiteindelijk profiteert iedereen.

Lees ook van HetisKoers!

Waarom de hele cross wint bij terugkeer VDP

VDP steelt show en brengt recordaantal bezoekers

Koersverhalen

De jarige Roy Sentjens en de warmste hotelkamer uit de Vlaamse wielergeschiedenis

Terug naar K-B-K 2003

Wielercultuur