Foto @tbcyclingphotos
Wout zal altijd weer bovenkomen
Gisteren, 2 januari, zaten we met z’n allen aan de buis gekluisterd. Er was een aantal strijders naar Mol getrokken, niet alleen op de fiets, maar ook langs de kant. Het weerbericht was niet florissant. Er was al vrij snel sneeuw, zelfs bij de dameskoers, gewonnen door Ceylin Alvarado. Maar wij keken naar Mathieu tegen Wout.
Een strijd die al het hele seizoen oneerlijk lijkt. Mathieu is dominant. Wout probeert van alles. Maar niets lukte. Tot gisteren. Een bijna veertig minuten lang boeiend gevecht in de kempen. Bij het Zilvermeer van Mol. Wout en Mathieu, Mathieu en Wout. Met nog een ronde of twee te gaan viel alles (weer) in duigen. Letterlijk. Waar Mathieu al eens uitgleed maar weer recht kon staan, maakte hij voor de tweede keer een slippertje. Hij hield het bochtje net, maar Wout, die ‘m volgde op de hielen, die was de pineut.
De slow motion beelden, met een enkel die dubbel slaat, die slaan we even over. Het hinken met de fiets. De aftocht in de post. Naar het ziekenhuis. Gebroken enkel. Crosseizoen over en uit. Weer moet Wout herstellen. En weer was het geluk bij die dekselse Mathieu. Tenminste, zo lijkt het.
Maar een ding is zeker: Wout zal weer boven komen. Zoals elke keer na tegenslag. Zijn voorjaar zal wellicht anders zijn, maar we gaan hem weer zien schitteren. Hopelijk in de Ronde. In een nieuwe aflevering van Mathieu vs Wout of Wout vs Mathieu.
Voor nu: sterkte Wout! Wij leven met je mee!