Foto Sirotti - A.S.O.
Amstel Gold Race zonder vier kanshebbers
Breuken, een virale infectie en een hertekend programma houden vier grote namen uit de Amstel Gold Race. Gisteren berichtten we al over Tom Pidcock die zijn pijlen nog altijd op Luik richt en daarvoor de Tour of the Alps gebruikt. De rest? Het is nog even afwachten.
Het peloton rolt vandaag door de Limburgse heuvels zonder vier namen die er eigenlijk wel hadden moeten staan. Michael Matthews (Jayco-AlUla), Tom Pidcock (Pinarello Q36.5 Pro Cycling Team), Ben Healy (EF Education – EasyPost) en Juan Ayuso (Lidl-Trek) ontbreken allemaal in de Amstel Gold Race. De redenen lopen uiteen, maar de uitkomst is helder: het Ardennenblok verliest in één klap een viertal kanshebbers.
Redenen
Matthews, de 35-jarige Australiër, zit het verst van een rentree af. Op 5 maart kwam hij tijdens een trainingsrit zwaar ten val. Het resultaat: meerdere breuken die zijn voorjaar in één klap stillegden. Over een terugkeer is nog niets bekendgemaakt, en dus is het drieluik Amstel-Waalse Pijl- Luik-Bastenaken-Luik definitief uit beeld.
Healy, de 25-jarige Ier die in de voorbije seizoenen naam maakte als onruststoker die koers maakt van ver, kampt met een sacrumfractuur.(google vooral even wat het is ;)) Een breuk in het heiligbeen is voor een wielrenner bijzonder lastig, omdat elke trap het gebied belast. Ook voor hem is het DNS in drie koersen waar hij mee kan doen om de winst.
Ayuso, 23 jaar en bezig aan zijn eerste seizoen bij Lidl-Trek, mist de Amstel vanwege een virale infectie. De Spanjaard, die al bewees over de punch te beschikken voor een koers als de AGR en LBL, had in dit drieluik niet misstaan, maar zijn lichaam zei: nee, niet vandaag.
Pidcock kiest de Alpenroute
Het geval Pidcock is een beetje de uitzondering. De 26-jarige Brit mist de Amstel Gold Race niet door een onoverkomelijke blessure, maar door een programmakeuze na zijn zware crash in de Volta a Catalunya op 27 maart. Hij reed in een ravijn,j reed de etappe nog uit, maar startte de volgende dag niet.
Aanvankelijk leek hij er lang uit te liggen, maar zo als we wel vaker zien bij renenrs verliep het herstel echter sneller dan verwacht. Slechts 24 dagen na de crash staat Pidcock maandag weer aan de start, niet in Limburg maar in Innsbruck, voor de vijfdaagse Tour of the Alps.
Vóór de crash in Catalunya zat Pidcock in stijgende lijn. Twee overwinningen, waaronder Milano-Torino, en een tweede plek in het algemeen klassement tot aan zijn val. Die vorm moet hij nu in vijf Alpenetappes zien terug te vinden, met als eindstation Luik-Bastenaken-Luik op zondag 26 april.
Uitgekleed?
Met afwezigheid van Pidcock, Pogacar en Van der Poel in de Gold Race, maar ook met schaduwfavorieten als Healy en Ayuso is de Gold Race wel een beetje uitgekleed. Ook voor de vervolgkoersen ziet het er weer anders uit. In L-B-L zal het weer de grote Pogi show worden, met hopelijk een sterke Evenepoel om hem te counteren. Daartussen liggen de kansen voor andere toppers.