Service Course (Materiaal)

SKS presenteert CLIK ACE

Met de nieuwe CLIK ACE-serie presenteert SKS vier minipompen die speciaal zijn ontwikkeld voor het Schwalbe Clik Valve. Van een klassieke minipomp voor veel volume of voor hoge druk tot CO₂ en elektrisch: voor elke toepassing is er een specifiek model.Alle pompmodellen hebben een geïntegreerde CLIK TEC-pompkop. Die klikt rechtstreeks op het Schwalbe Clik Valve, waardoor een klemhendel of het vastschroeven van de pompkop niet nodig is. Vastklikken, pompen en weer losklikken: dat is het idee achter het systeem.Met de vier verschillende uitvoeringen richt SKS zich op uiteenlopende soorten fietsers en gebruiksmomenten. De CLIK ACE HV is bedoeld voor banden met een groter volume, terwijl de CLIK ACE HP juist geschikt is voor fietsers die met hogere bandenspanningen rijden. Voor wie onderweg vooral snel weer verder wil, is er de compacte CLIK ACE CO₂. De CLIK ACE E neemt het pompen volledig elektrisch over.

CLIK ACE HV: voor banden met meer volume

pastedGraphic.png

De CLIK ACE HV is de volumepomp binnen de serie. Dankzij de telescoopfunctie wordt met relatief weinig pompslagen veel lucht verplaatst. Daarmee is deze uitvoering met name geschikt voor banden met een groter volume. De pomp heeft een maximale druk van 5 bar, is 205 mm lang en weegt ongeveer 120 gram. De meegeleverde pomphouder met CLIK-mechanisme zorgt ervoor dat de pomp stevig aan het frame kan worden bevestigd en onderweg snel kan worden losgenomen.

CLIK ACE HP: compact en geschikt voor hogere druk

pastedGraphic_1.png

De CLIK ACE HP is ontwikkeld voor hogere bandenspanningen. Met een maximale druk van 8 bar is deze uitvoering vooral interessant voor fietsers die met smallere banden en een hogere druk rijden. Met een lengte van 199 mm en een gewicht van ongeveer 91 

gram blijft de pomp compact en licht. Ook de HP wordt geleverd met een pomphouder met CLIK-mechanisme.

CLIK ACE CO: snel weer op druk

pastedGraphic_2.pngVoor fietsers die onderweg liever een CO₂-patroon gebruiken, introduceert SKS de CLIK ACE CO₂. De pomp is geschikt voor zowel 16- als 24-grams schroefpatronen. Ook hier speelt het Clik Valve-systeem een belangrijke rol. De CO₂-pomp klikt stevig op het ventiel en blijft tijdens het vullen op zijn plaats. Dat verkleint de kans dat de pomp tijdens het gebruik onverwacht van het ventiel loskomt. De CLIK ACE CO₂ is 43 mm lang en weegt zonder patroon ongeveer 31 gram. Een 16-grams schroefpatroon wordt meegeleverd.

CLIK ACE E: elektrisch oppompen

pastedGraphic_3.png

De vierde uitvoering is de CLIK ACE E, een compacte elektrische minipomp. Na het vastklikken op het ventiel blijft de pomp zelfstandig zitten en hoeft hij tijdens het oppompen niet te worden vastgehouden. De CLIK ACE E haalt een maximale druk van 8,3 bar. Met afmetingen van 80 x 33 x 62 mm en een gewicht van ongeveer 142 gram is hij compact genoeg om onderweg mee te nemen, bijvoorbeeld in de achterzak van een fietsshirt.

Duitse ontwikkeling

De CLIK ACE-modellen zijn in Duitsland ontwikkeld en worden grotendeels geproduceerd op de SKS-locatie in Sundern. Voor de vormgeving kiest SKS voor geborsteld aluminium en oppervlakken met extra grip. Een metallic afwerking met een subtiel glinstereffect geeft de pompen daarnaast een eigen uitstraling.

Met de nieuwe serie zet SKS nadrukkelijk in op het Schwalbe Clik Valve en het bijbehorende SKS CLIK TEC-systeem. SKS-verkoopdirecteur Marcel Spork: “De vier CLIK ACE-minipompen laten zien hoe eenvoudig en comfortabel de technologie in het dagelijks gebruik werkt. Zo bieden we voor iedere rit de passende oplossing.”

De vier CLIK ACE-modellen zijn in november 2026 leverbaar. 

Lees ook van Ralph Ornelis

Trek onthult de volledig nieuwe carbon Domane

Lichter, strakker en klaar voor de lange weg naar huis. De volledig nieuwe Domane combineert klassieke roadstijl met moderne endurance-prestaties voor elke rit.

Service Course (Materiaal)

SKS presenteert CLIK ACE

4 minipompen voor het Schwalbe Clik Valve systeem

Service Course (Materiaal)