Foto A.S.O./Aurélien Vialatte

Fietsinspiratie Koersverhalen

Wil je live de Tour kijken? dit zijn de beste plekken voor de Nederlandse fan

Van Parijs in één dag tot een dubbele Alpe d’Huez-finish: als jij de Tour de France helemaal wil beleven, hebben wij een zestal trips opgeschreven om de Tour de France 2026 live mee te maken, gerangschikt op reistijd, koerswaarde en slimme etappecombinaties.

Al sinds ik een tiener ben denk ik elke lente: ga ik kijken? En met kijken bedoel ik natuurlijk de Tour de France. In 1992 kwam de Tour voor het eerst in mijn bewuste leven door Nederland. Ik was er bij. In 1996? Zeker weten. 2010 Rotterdam en 2015 in Utrecht? Check. Maar ook andere momenten heb ik aangegrepen om de Tour te kijken. Op vakantie ergens langs een D-weg in de Ardèche. Zoef-zoef, en klaar.  Een impromptu bezoek aan Parijs in de jaren 2000. Twee keer naar een kasseienrit, zowel in 2014 als in 2018. Ook de Tourstart in 2024 in Florence staat als herinnering in de boeken.  Het enige wat nog ontbreekt is een bergetappe. Dat zal nog wel eens komen. Ook dit jaar zijn er weer genoeg mensen die thuis zitten en denken: kunnen we nog naar de Tour?

De Tour de France 2026 trekt van Barcelona naar Parijs, door vijf verschillende gebergtes, in 21 etappes en 54.450 hoogtemeters. Dit jaar zijn er tien nieuwe etappeplaatsen maar ook een aantal klassiekers.

De keuze is groter dan ooit, maar ja, de vrije dagen zijn beperkt. Om jou te helpen heb ik zes opties, gerangschikt van snel haalbaar tot volledige onderdompeling, met Utrecht als vertrekpunt uitgewerkt. Gewoon omdat het leuk is om er over na te denken. En misschien wel om jou te helpen om jouw touravontuur te plannen. Geen reclame, pure inspiratie.

Foto Sander Kolsloot
Foto Sander Kolsloot
Foto Sander Kolsloot
Foto Sander Kolsloot
Foto Sander Kolsloot

De klassieker: Parijs in een dag

Etappe 21 op 26 juli – Thoiry > Paris – 130 km

Toen ik ooit in de jaren 2000 naar Parijs trok, besloten we dat letterlijk de zaterdag van te voren. Het was een zes uurtjes rijden. Dat kan prima als je ’s ochtends vroeg vertrekt. Daarbij is er veel ruimte langs het parcours en het is de meest toegankelijke etappe voor een Nederlander. Utrecht–Parijs is circa 500 kilometer met de auto, zo’n vijf tot zes uur rijden. Met de trein ben je in pakweg drie en een half uur op Paris Nord. De slotetappe is dit jaar net als vorig jaar geen vrijblijvend defilé: de route gaat ook nu over de kasseien van Montmartre voordat het peloton toch weer uitkomt bij de traditionele finish op de Champs-Élysées. Omdat deze ook in alle vakanties valt is dit een perfecte zondag. Je pakt de laatste trein terug en boom! Je hoeft niet eens een auto te pakken, je hoeft niet na te denken om dagen van te voren de camper te parkeren en je kunt toch de echte toursfeer meepakken.  Vroeg vertrekken, ’s avonds terug, en je hebt de 113e Tour van dichtbij gezien.

Belfort en Le Markstein, weg van de Alpe d’Huez gekte

Etappe 13 op 17 juli – Dole > Belfort – 205 km
Etappe 14 op 18 juli – Mulhouse > Le Markstein Fellering – 155 km

Deze etappecombinatie heb ik letterlijk voor mijn ouders (zij zijn 80 en 78) gepland. Dit is de beste combinatie voor iedereen die in het zuiden des lands woont of in Vlaanderen. Binnen een halve dag ben je in de Vogezen (voor de randstedelingen: ga via DUITSLAND!). Mulhouse ligt op 635 kilometer van Utrecht, ongeveer zes uur en drie kwartier rijden. Per trein is het circa zes uur veertig met één overstap. Mulhouse is de startplek voor etappe 14. Maar je wilt niet in Mulhouse zijn, maar eigenlijk op de Grand Ballon. Maar eerst nog even etappe 13. Deze is met 205 kilometer de langste rit van deze Tour. De Ballon d’Alsace ligt laat in een verder vlak parcours, een dag waarop klassementsmannen en vluchters elkaar kunnen bestoken. Een dag later trekt het peloton vanuit Mulhouse door de Vogezen over de Grand Ballon, opnieuw de Ballon d’Alsace, de nieuwe Col du Page en de eveneens nieuwe Col du Haag naar de aankomst bij Le Markstein Fellering.

Het kan zeker zin hebben om een hotel of een camperplek te boeken in Saint-Amarin of Fellering. Dan kun je naar de Ballon d’Alsace rijden voor etappe 13 en de dag erop rij je de Grand Ballon op en pak je die twee keer mee!

Want er zit een extra bonus in etappe 14. Het officiële routeboek laat je zien dat er een eerste passage over de finishlijn bij Le Markstein halverwege de rit is alvorens de renners via een lus terugkeren voor de finishklim. De top van de Col du Haag is de place to be.

Barcelona, because why not

Etappe 1 op 4 juli – Barcelona > Barcelona – 19 km – Ploegentijdrit
Etappe 2 op 5 juli – Tarragona > Barcelona – 182 km
Etappe 3 op 6 juli – Granollers > Les Angles – 196 km

Een Grand Départ doet iets met een stad. Ik heb de drie meest recente Grand Départs in Nederland meegemaakt en bijvoorbeeld Luik 2012 en Florence 2024. Dat waren (ja, zelfs Luik) magische dagen. Een stad of een regio verandert en je komt echt in een soort vibe terecht. Dat was helemaal zo met GIROningen in 2002, maar dat is een ander verhaal. Dit jaar krijg je een absolute knaller voor jouw euro’s. Het enige punt: vind maar eens een plek om te slapen. Dan is een plek langs de treinlijn Barcelona – Granollers misschien jouw redding. Er is een trein die vaak rijdt en die doet er 45min over van Barca naar Granollers. Wat wil je nog meer.

Je krijgt met deze tourstart drie etappes in drie dagen, allemaal vanuit Barcelona en omgeving. De Tour opent met een ploegentijdrit van 19 kilometer door Barcelona, de eerste TTT-opening sinds 1971. De heuvelachtige finale op Montjuïc, dat is eigenlijk waar je op de openingsdag wil zijn. Hoewel een TTT er voor zorgt dat je overal langs het parcours de renners mooi kunt zien. Een dag later keert het peloton terug naar dezelfde berg. Het officiële roadbook van etappe 2 geeft meerdere passages over de ‘Côte du Château de Montjuïc’ en een eerdere passage aan de finishlijn vóór de daadwerkelijke aankomst bij het Olympisch Stadion. Je zult vroeg op moeten om jouw plekje op Montjuïc te verzekeren.

Op dag drie vertrekt de koers vanuit Granollers richting de Pyreneeën. De finish ligt op het skistation Pla del Mir bij Les Angles, een nieuwe etappeplaats en de eerste echte aankomst bergop van de Tour, in Frankrijk. Voor wie de vlucht of trein naar Barcelona toch al boekt, is die derde dag logisch zoals een groot voetbalkenner zou zeggen. Eerder benoemd: kijk of je de trein kunt pakken naar Granollers. Je kunt eventueel verder rijden naar San Feliu de de Codines om wat van de sfeer mee te pakken.

Echte bergen: Pyreneeën

Etappe 6 – 9 juli – Pau > Gavarnie-Gèdre – 186 km

De eerste zware Pyreneeëndag voert vanuit Pau over twee absolute tourklassiekers, de Col d’Aspin en de Col du Tourmalet, naar de gloednieuwe aankomst bergop bij Gavarnie-Gèdre. De Montée de Gavarnie-Gèdre is een van die eerder genoemde nieuwe beklimmingen van deze Tour. Na de Tourmalet weten we meer over de echte vorm van de favorieten en de hiërarchie in het peloton. Hier zul je waarschijnlijk de strijd tussen Pogacar en Vingegaard (en Evenepoel?) IRL zien.

Dit is een etappe voor de ekte ekte liefhebber die vroeg in de Tour erbij wil zijn. Ekte liefhebber, want je zult hiervoor meer dan een dag in de auto moeten zitten om ook een dagje te kamperen op een ongemakkelijke plek. Want een ding is zeker: deze dag gaat enorm populair zijn, ook bij de vele Baskische fans die de trek over de Pyreneeën willen maken om nog een keer Mikel Landa aan te moedigen. Je kunt hier wel een mooie combinatie van maken als in de eerste week in de Pyreneeën verblijft. Dan kan je etappes 4, 5 en 6 combineren vanuit een basis rond Pau.

Plateau de Solaison en de tijdrit

Etappe 15 – 19 juli – Champagnole > Plateau de Solaison – 184 km
Etappe 16 – 21 juli – Évian-les-Bains > Thonon-les-Bains – 26 km – Individuele tijdrit

Plateau de Solaison is een nieuwe aankomst bergop, en vormt de overgang van Jura naar Alpen, met onderweg Le Salève – Col de la Croisette als opwarmer. Dit is de huisberg van Genève, hoewel wij niet snel een verblijf in Geneve zullen aanbevelen, al is het maar vanwege de kosten. Dan kun je beter in Evian of Thonon gaan zitten. Daarover gesproken: Een dag later, na de tweede rustdag, volgt de enige individuele tijdrit: 26 vlakke kilometers langs het Meer van Genève tussen Évian-les-Bains en Thonon-les-Bains. Als je dan toch in de buurt bent, kun je hier gelijk aanhaken. Maak er dan een complete Alpen vakantie van en boek ergens in Chatel een huis. Dan ben je snel ter plaatse.

Die tijdrit komt laat in de ronde en kan het algemeen klassement flink door elkaar schudden. Een zoals we allemaal weten, een tijdrit is ideaal voor toeschouwers: je staat langs het parcours en ziet alle renners apart voorbijkomen, van de eerste tot de laatste starter. Een topdag, waar je wel goed moet smeren en altijd goed moet hydrateren. Net als in de koers.

Twee verschillende koersdagen in hetzelfde deel van Frankrijk. De rustdag ertussen geeft ruimte om het gebied te verkennen met of zonder de fiets.

Van links naar rechts: Alpe d’Huez

Etappe 19 – 24 juli – Gap > Alpe d’Huez – 128 km
Etappe 20 – 25 juli – Le Bourg-d’Oisans > Alpe d’Huez – 171 km

Twee aankomsten op dezelfde berg in twee dagen, dat is heel zeldzaam in de Tourgeschiedenis. Etappe 19 is een korte rit van 128 kilometer via de Col d’Ornon naar de 21 haarspeldbochten van de Alpe. Bocht zeven, de Nederlandse bocht, zal dit jaar extra goed gevuld zijn. Al is het maar vanwege de dubbele finish dit jaar. Je moet hier wel voor open staan, voor deze inmiddels carnavelske gekte. Je hebt er ook wat grinta voor nodig: je bent zeker niet de enige en deze bocht zal vol staan met campers en mensen die overnacht verblijven om het beste plekje te vinden. Maar wat ook geldt: bijzijn is meemaken.

Een dag later vertrekt de koninginnenrit aan de voet van diezelfde berg in Le Bourg-d’Oisans en voert via de Col de la Croix de Fer, Col du Télégraphe, Col du Galibier op 2.642 meter en de afdaling over de Col de Sarenne opnieuw naar de top van de Alpe. Je kunt kiezen om op de Alpe te blijven, of een van de andere zware cols te bezoeken. Je krijgt in ieder geval twee finishes op dezelfde berg, en voor ons allemaal is het hopelijk de dag waarop de Tour beslist wordt. Want dan krijgen we een enorm spannende editie.

Het is de intensiefste trip op de lijst, maar wie zich twee nachten in Le Bourg-d’Oisans of omgeving installeert, hoeft niet te verplaatsen en beleeft het hoogtepunt van de Tour dubbel.

Uitsmijter: Quattorze Juillet in Le Lioran

Etappe 9 – 12 juli – Malemort > Ussel – 185.5 km
Etappe 10 – 14 juli – Aurlliac > Le Lioran – 166.6 km

Ok. toch nog één extra optie. Want een ding is het mooiste wat er is: quattorze juillet vieren in Frankrijk. De nationale feestdag zorgt altijd voor extra vreugde, extra drukte en extra vuurwerk, ook ’s avonds. Deze etappe is een hidden gem. Hij gaat door de heuvelachtige Auvergne. Het zou zomaar eens een etappe kunnen zijn voor zeg Thymen Arensman. Vergelijkbaar met zijn escapade waar hij net naast de winst greep in 2025. Dat was toevalligerwijs ook etappe 10 naar Le Mont Dore in de Auvergne. Oh en welke dag dat was? juist ja. 14 juli.

De reistijd is wel even een ding. Je bent een dag onderweg, maar als je toch gaat, pak dan ook de etappe ervoor mee. Dat is etappe 9, die start in Malemort, bij Brive-la-Gaillarde. Ook dit is een heerlijke heuveletappe, waar je op de flanken van de Côte de la Croix du Pey het beste plekje kunt vinden. Het is minder druk dan de Alpen, want iedereen vergeet dat dit de etappes zijn met de beste ‘value for money’.

De Tour de France is voor de tv-kijker drie weken lang overal. Voor de fan die erbij wil zijn, draait het om keuzes maken: wil je gewoon het spektakel meemaken en combineren met een citytrip? Wil je een diepere beleving en je helemaal onderdompelen in het Tourcircus? Of wil je graag het authentieke Frankrijk combineren met die Tourbeleving? Het zijn de keuzes die je zelf moet maken, maar hopelijk hebben we je geholpen!

Lees ook van Sander Kolsloot

Wil je live de Tour kijken? dit zijn de beste plekken voor de Nederlandse fan

Fietsinspiratie Koersverhalen

Vergeten wielrenners: Marco Groppo

Het klimtalent dat verdween in de schaduw van de liefde en het lot

Wielercultuur