Foto Sirotti

Koersverhalen

Giro d’Italia: Groenewegen noemt gemiste kans in Sofia ‘stom’

Een perfecte lead-out, één tel aarzeling, en een derde plek in de fotofinish. Dylan Groenewegen was chagrijning na zijn eigen sprint in Sofia terwijl even verderop de blijdschap van Magnier en co te horen is.

Op de brede boulevard in Sofia eindigt de rit in een overwinning met een fotofinish. Paul Magnier, de 22-jarige Fransman van Soudal-Quick-Step, die op het nippertje voor Jonathan Milan (Lidl-Trek) over de streep komt en zo zijn tweede ritzege in deze Giro d’Italia pakt. Vlak achter hen komt Dylan Groenewegen (Unibet Rose Rockets) als derde over de meet. De 32-jarige Amsterdammer weet op dat moment al dat het niet genoeg is, ondanks zijn rappe remonte vanachter de twee andere sprinters.

“Nee, ik voelde meteen dat het geen winst was”, zegt hij direct na de finish bij Eurosport.

Te laat aangegaan

Unibet Rose Rockets had in de aanloop naar de massasprint alles goed gedaan. De Frans-Nederlandse ploeg, die in deze Giro haar debuut op Grand Tour-niveau maakt, bracht haar kopman in positie. Groenewegen zat goed geplaatst. Maar op zo’n 300 meter van de streep viel de timing weg.

Milan opende zijn sprint vroeg. Magnier schoof mee in zijn wiel. Groenewegen aarzelde een fractie van een seconde, raakte ingesloten en moest inhouden voordat hij zijn eigen sprint kon lanceren. In de laatste meters kwam hij nog naast Milan en Magnier, maar het gat was net te groot.

Zijn analyse na afloop is kort. “Ik had de snelheid, maar ik kwam te laat. Het team leverde perfect werk af. Waar het in de eerste rit nog niet helemaal goed liep, ging het vandaag wel goed.” Hij wijst naar dat ene moment. “Ik had gewoon aan moeten gaan. Het was nog 300 meter denk ik. Ik had de snelheid, dus: stom.”

De slow-motionbeelden van de zijkant lieten zien hoe klein het verschil was. Magnier kwam van Milans wiel en klopte de Italiaan met een half wiel op de lijn. Groenewegen, die van verder moest komen, eindigde als derde op een wiellengte

De snelheid is terug

Groenewegen kwam op de openingsdag in Burgas nog hard ten val. Zelf wilde hij zijn derde plaats niet als opsteker zien. Op de vraag of hij blij is dat hij zijn snelheid weer kan tonen: “Nee, niet echt. We kwamen voor de overwinning. De eerste dag was die val, dat kan gebeuren…”

Op dat moment klinkt op de achtergrond het luidruchtige gejuich van het winnende Soudal-Quick-Step. Groenewegen reageert zonder omhaal: “Je hoort het: dat wilde ik ook met mijn team.”

Magnier won ondertussen zijn tweede rit in Bulgarije in drie dagen. De jonge Fransman won eerder al de openingsetappe in Burgas en was in Sofia opnieuw de snelste. “I can be with the best sprinters in the world, so I can enjoy this moment”, zei hij na afloop.

Voor Groenewegen en zijn ploeg was de sprint een verbetering ten opzichte van de openingsdag. De lead-out functioneerde beter. Het verschil tussen winst en verlies zat in zijn moment van aangaan.

“Dit is nu gebeurd, op naar de volgende kans. Het was in ieder geval hoopvol”, sluit hij af. Er komen nog vlakke ritten aan zodra de Giro Italië binnentrekt. Daarna reed hij weg van de finish.

Lees ook van HetisKoers!

Giro d’Italia: Groenewegen noemt gemiste kans in Sofia ‘stom’

Koersverhalen

Tro-Bro Léon: winteraanwinst Fiorelli bekroont Bretonse chaos met grootste zege uit zijn loopbaan

Klassiekers