Koersverhalen

Visma-Lease a Bike kiest Ferrand-Prévot en Vos voor Tour Femmes

De titelverdedigster krijgt na een spaarzaam voorjaar zes ploeggenoten mee voor de rit van Lausanne naar Nice. Vos begint op haar 39ste aan een nieuwe Tour, haar vijfde.

Team Visma | Lease a Bike Women, de Nederlandse WorldTour-ploeg, heeft met haar zeven rensters voor de Tour de France Femmes gekozen voor bekende namen.

Pauline Ferrand-Prévot, de Franse titelverdedigster, en Marianne Vos, de 39-jarige veelwinnares, voeren de selectie aan. Marion Bunel, Femke De Vries, Daniek Hengeveld, Lieke Nooijen en Sarah Van Dam vullen de ploeg aan.

De Tour begint zaterdag 1 augustus in Lausanne en eindigt op zondag 9 augustus in Nice. Visma-Lease a Bike trekt naar Frankrijk met als doel Ferrand-Prévot opnieuw naar de eindzege te begeleiden.

Ferrand-Prévot gaat voor titelprolongatie

Ferrand-Prévot maakte de Tour opnieuw tot haar hoofddoel van het seizoen. Sinds het einde van de voorjaarsklassiekers reed de voormalige olympisch kampioene mountainbike alleen de Ronde van Spanje.

Haar voorjaar leverde wel een aantal mooie ereplaatsen op. De renster uit Reims werd tweede in de Ronde van Vlaanderen en derde in Parijs-Roubaix. In de Waalse Pijl eindigde ze als zevende.

De beperkte hoeveelheid koersdagen wijst op een voorbereiding a la Remco Evenepoel. Die reedt 68 dagen geen enkele wedstrijd. Ferrand-Prévot verschijnt ook met weinig recente wedstrijdkilometers aan de start in Lausanne.

Bunel krijgt een belangrijke rol in de ondersteuning van haar landgenote. De jonge Française werd derde in de meest recente Ronde van Spanje en geeft de ploeg naast Ferrand-Prévot een tweede renster met mogelijkheden in een grote ronde.

Vos keert terug

Met Vos beschikt de ploeg ook over een renster die in eerdere edities zowel ritten als truien verzamelde. In 2022 won ze twee etappes en droeg ze vijf dagen het geel. Na de zesde rit stond ze bovendien 76 punten voor op Lorena Wiebes in het puntenklassement.

Twee jaar later veroverde Vos opnieuw de groene trui. Na de slotrit op Alpe d’Huez zei ze doorver: “Natuurlijk is het winnen van de groene trui in de Tour de France heel bijzonder.”

Visma wedt net als vorige jaren weer op twee paarden. Vos voor de etappes en het groen, ‘PFP’ voor de eindoverwinning.

Lees ook van HetisKoers!

Visma-Lease a Bike kiest Ferrand-Prévot en Vos voor Tour Femmes

Koersverhalen

Nederlandse Tour de Femmes ploeg 2026: 30 rensters op de voorlopige startlijst voor Lausanne

Koersverhalen