Foto A.S.O.-Charly-Lopez

Koersverhalen

Tim Wellens verklaart waarom UAE de jacht liet vieren: hitte dicteerde lager tempo

UAE hield de gevaarlijke vlucht lange tijd binnen bereik, maar verdeelde de werklast toen de temperatuur in Corrèze opliep. INEOS en Lidl-Trek namen daarna hun deel van de achtervolging voor hun rekening.

Op de weg van Malemort naar Ussel laat UAE Team Emirates – XRG, de ploeg van geletruidrager Tadej Pogacar, het tempo zakken bij hoge temperaturen in het uitgedunde peloton.

De negende etappe van de Tour de France was vanwege de rode hittewaarschuwing in Corrèze al ingekort van 185,5 naar 155,5 kilometer. Bij de start werd 38 graden verwacht, met plaatselijk mogelijk 41 graden langs het parcours. De organisatie schrapte een heuvelachtige lus ten zuiden van Malemort en liet de koers op een aangepast traject doorgaan.

Hitte verandert het plan van UAE

Tim Wellens, de rouleur die lange tijd op kop reed voor UAE, gaf na afloop uitleg over de gewijzigde aanpak. “Op een bepaald moment kregen we de opdracht om een beetje gas terug te nemen, waarna andere ploegen overnamen,” zei Wellens. “Ik denk dat we zo minder hebben afgezien dan wanneer we de hele dag het tempo hadden bepaald.”

Voor de start had UAE twee opties. Wellens en Brandon McNulty, een andere mogelijke aanvaller binnen UAE, konden proberen mee te schuiven met de vlucht. De ploeg kon ook mikken op een sprint met Isaac del Toro, die als derde in het algemeen klassement aan de dag begon.

Geen van beide UAE-renners bereikte de beslissende vlucht. Na een reeks aanvallen ontstond een kopgroep van vijftien, waarna Tom Pidcock, kopman van Pinarello-Q36.5 Pro Cycling Team, alleen de oversteek maakte. UAE koos daarop voor een beheerste achtervolging met Del Toro als mogelijke afmaker.

Wellens hield de vlucht lange tijd binnen bereik. Het peloton kromp tot minder dan veertig renners en op de top van de Côte de la Croix du Pey bedroeg het verschil nog 55 seconden. In de laatste vijftig kilometer verminderde UAE de inspanning, zonder de achtervolging volledig op te geven.

INEOS en Lidl-Trek nemen de jacht over

INEOS schoof Tobias Foss en Kevin Vauquelin naar voren. De ploeg had met Filippo Ganna een kandidaat voor de ritzege, terwijl Pidcock en Tobias Halland Johannessen vanuit de vlucht de klassementspositie van Egan Bernal bedreigden.

Later ging ook Lidl-Trek werken voor Mads Pedersen. Quinn Simmons en Derek Gee-West lieten zich uit de vlucht terugzakken om Carlos Verona bij te staan. Hun versnelling bracht het verschil terug richting twintig seconden, maar vooraan was de beslissende selectie toen al gemaakt.

Van der Poel rondt de vlucht af

Mathieu van der Poel, de latere ritwinnaar, viel aan op de Mont Bessou. Alleen Pidcock, Johannessen en Lennert Van Eetvelt konden volgen. Van der Poel won vervolgens de oplopende sprint voor Johannessen en Pidcock.

Del Toro finishte veilig in het uitgedunde peloton en behield zijn derde plaats. UAE beschermde zo zijn klassementspositie zonder in de extreme hitte de volledige achtervolging te blijven dragen.

Lees ook van HetisKoers!

Iedereen aan de Grenadier? Volgauto kan voordeel opleveren in tijdrit

Juiste auto kan seconden schelen

Service Course (Materiaal)

Top 5 Franse Tourzeges op Quatorze Juillet: van Barguil tot Virenque

Tour de France