Foto Szymon Gruchalski/Getty Images
Paula Blasi: WK-medaille als inzet, transfernieuws binnen enkele dagen
De Spaanse revelatie start in Montréal in de tijdrit en de wegrit. Na een seizoen met vijf overwinningen verwacht ze ook snel haar nieuwe ploeg bekend te maken.
Op luchthaven El Prat vertrekt Paula Blasi, de Spaanse revelatie van 2026, naar haar eerste elite-WK met een medaille als doel en een afgerond transferdossier.
De renster van UAE Team L’IMAD rijdt in Montréal zowel de individuele tijdrit op 20 september als de wegwedstrijd op 26 september. Blasi wil vooral in die wegrit met de Spaanse selectie voor het podium koersen.

“De ambitie is altijd om een medaille te behalen, en dat zullen we proberen”, zei Blasi tegenover 3Cat. Ze voelt naar eigen zeggen geen extra druk door haar resultaten van dit seizoen, al beseft ze dat de concurrentie in Canada veel grote namen en specialisten telt.
Spanje kan vroeg aanvallen
Het parcours biedt Blasi genoeg terrein om haar aanvallende koers te rijden. De vrouwen leggen 180 kilometer en 2.502 hoogtemeters af. Na de start in Brossard volgen acht ronden op het slotcircuit rond Mount Royal.
Daar liggen de beklimming van Camillien-Houde en de Chemin de la Polytechnique, waar het stijgingspercentage boven 11 procent uitkomt. De oplopende Avenue du Parc brengt het peloton vervolgens naar de finish.
Blasi houdt meerdere scenario’s open. “De verwachtingen zijn altijd dat we op het podium eindigen, met mij of met een ploeggenote”, zei ze. Spanje kan wachten tot de favorieten bewegen, maar volgens Blasi ook eerder een renster vooruit sturen om de druk bij andere landen te leggen.
Mireia Benito, de Spaanse kampioene op de weg en tegen de klok, deelt die ambitie. Zij zei dat Blasi het hele seizoen op een uitzonderlijk niveau heeft gekoerst en dat de selectie daarom met hoge doelen naar Montréal reist.
De individuele tijdrit van 39,9 kilometer, met 195 hoogtemeters, heeft voor Blasi een ander karakter. Ze beschouwt die discipline vooral als een leermoment en als voorbereiding op het Europees kampioenschap, dat van 3 tot en met 7 oktober in Ljubljana wordt gehouden.
Vijf zeges in haar doorbraakseizoen
Blasi arriveert in Canada na een seizoen waarin haar status binnen het vrouwenpeloton snel veranderde. Ze won La Vuelta Femenina, de Amstel Gold Race, de Volta Ciclista a Catalunya, de Tour de los Pirineos en Durango-Durango. In de Tour de France eindigde ze als vijfde in het algemeen klassement.
In de Amstel Gold Race reed ze op de Cauberg weg uit de favorietengroep, acht kilometer voor de aankomst. Een maand later viel ze in Durango-Durango negen kilometer voor de finish aan op de Alto de Goiuria. Ook daar hield ze solo stand.
Het WK bij de elites is nieuw terrein voor Blasi. In 2025 behaalde ze nog brons bij de beloften. Na enkele trainingsweken thuis voelt ze zich goed, al wil ze eerst afwachten hoe haar benen op de lange reis naar Canada reageren.
Nieuwe ploeg blijft nog geheim
Rond Blasi ontstond in het voorjaar een transferspel, mede door de gemelde afkoopclausule van 100.000 euro in haar contract. Lidl-Trek, Movistar, Uno-X Mobility en FDJ United-SUEZ werden toen met haar in verband gebracht.
In juni werd gemeld dat Blasi vanaf 2027 voor Movistar zou rijden. Een maand later zei ze zelf nog geen beslissing te hebben genomen. Haar jongste verklaring is concreter, maar ze noemt haar nieuwe ploeg nog niet.
“Ik heb goed nieuws”, zei Blasi. “In theorie is alles voor het WK rond. Gisteren heb ik alles al afgerond. Het is een kwestie van dagen voordat het officieel wordt.”